Užsakymai nemokamai pristatomi į namus
Paskambinkite mums +370 6090 5244
Krepšelis
0.00
Krepšelis
0.00
Receptai ir įrašai

Žuvis ir jūros gerybės iš Islandijos: natūralu, sveika ir skanu

Daugelis lietuvių neįsivaizduoja savo maisto raciono be žuvies ar jūros gėrybių. Jų pasiūla įprastuose prekybos centruose yra gana plati, tačiau retas gali pasakyti, kad pasigaminus net ir brangiausius produktus iš įprastos parduotuvės, ant stalo garuoja šviežia ir skonių pilna žuvis. Todėl vis daugiau žmonių ieško kokybiškesnių produktų. Euribija, jau daugiau nei 8 metus tiekia žuvies ir jūros gėrybių produktus iš Islandijos vandenų. Kodėl verta rinktis produktus iš Islandijos?

 

Islandija dažnai laikoma paslaptinga šalimi, kurioje gyvena laimingi žmonės, atradę gyvenimo harmoniją su gamta. Islandai net ir savo mityboje renkasi tvarią gyvenseną. Jų virtuvėje negaminami produktai iš masinių ūkių, viską jie stengiasi pirkti šeimos ūkiuose, o žuvį rinktis tik šviežią ir kokybišką. Mokslininkai konstatuoja, kad Islandijos vandenys yra mažiausiai užteršti, todėl čia gyvenančių žuvų mėsa yra aukščiausios kokybės. Tai pagrindinė priežastis, kodėl visame pasaulyje Islandijos vandenų žuvys yra gaminamos ne tik namuose, bet ir prabangiausiuose restoranuose.

Ar įmanoma išlaikyti žuvies šviežumą?

Tai dažniausias klausimas, kurį  užduoda mūsų klientai, išgirdę, kad galime pasiūlyti aukščiausios kokybės žuvies ir jūros gėrybių produkciją iš Islandijos vandenų. Galime patikinti, kad ilgametė patirtis tiekiant produkciją iš Islandijos į Lietuvą leido atrasti geriausius metodus ir suteikti garantiją, kad Jūsų namus pasieks tik kokybiški  produktai.

 

Islandija yra antroji Europos valstybė, sugaunanti daugiausiai žuvies – čia sužvejojamos 2 tonos per metus. Tačiau vykdant žvejybą laikomasi labai griežtų reikalavimų, o šiam darbui atrenkami tik apmokyti žvejai. Beje, komercinėje žvejyboje labai dažnai dirba ir moterys.

 

Visą žuvies grandinę nuo pagavimo iki pardavimo atsakingai prižiūri Islandijos vyriausybė. Žuvis sugaunama tik tokiais kiekiais, kuriuos būtų galima greitai ir kokybiškai apdoroti. Apdorojimo procese naudojamas krištolinio skaidrumo Islandijos vanduo. Tuomet žuvis nedelsiant išsiunčiama šviežia arba užšaldoma greituoju būdu, kuris užtikrina produktų šviežumą juos atšildžius.

 

Visa mūsų teikiama produkcija yra paruošiama būtent tokiu būdu, kai nuo pagavimo iki produktų užšaldymo praeina ne ilgiau kaip 24 val. Tai reiškia, kad atsišildę žuvį ar jūros gerybes, galėsite mėgautis šviežiu jų skoniu.

Ar verslinė žvejyba suderinama su gamtos tausojimu?

Dar vienas pasitaikantis mitas, kuris vis dar gajus, kalbant apie žuvies produktus iš užsienio, tai manymas, jog verslinė žvejyba neskiria jokio dėmesio gamtos tausojimui. Esą verslas nesivargina galvoti apie kažką daugiau nei apie pelną. Tačiau jau daug metų Islandijoje atrasti sprendimai ne tik taršos mažinimui, bet ir harmonijai tarp žvejybos ir kokybiško žuvų gyvenimo sąlygų. Šiandien Islandija yra geriausias pavyzdys, parodantis, kaip sukurti puikią komercinės žvejybos sistemą nepakenkiant gamtai. Pirmiausia todėl, kad šioje šalyje įstatymiškai įtvirtintos kvotos žuvies industrijai.

 

Dar nuo 1901 m. Islandija pažymėjo teritoriją aplink savo valstybę, kurioje gali žvejoti tik Islandijos žvejai. 1976 metais ši teritorija buvo pratęsta iki 321 kilometro. Tokia  tvarka buvo įvesta, siekiant išsaugoti pagrindinių žuvų – atlantinių ir juodadėmių menkių – populiaciją. Taip pat Islandijoje nustatomas galimos pagauti žuvies dydis.

 

Visa tai ir dar daugiau sprendinių islandai yra pritaikę tam, kad visuomenė žinotų, jog tai leidžia išlaikyti žuvies populiacijos atsargas ir užtikrinti jų tvarų egzistavimą ateityje. Turbūt tai netgi savotiškas islandų moto – gamta mums bus dosni, jeigu mes patys ja rūpinsimės.

 

Euribija siūlomas žuvies ir jūros gėrybių – ASORTIMENTAS

Premium iš Islandijos